TERAZİ

TERAZİ BURCU (23 Eylül - 23 Ekim)

 

            Bulundukları ortamın dengesini korumaya çalışan Terazi Burcu, adaleti, barışı, uyumu, evliliği, güzelliği ve estetiği temsil eder. Venüs yönetiminde hava grubu burcudur. Mitolojik yönetecisi Adalet Tanrıçası Atena’dır.

            23 Eylül’de Güneş’in Terazi Burcuna ilerlemesiyle gece ve gündüz eşitliği sağlanır ve bize sonbaharı müjdeler. Terazinin denge arayışı hayatın her alanında ahengi bulma arzularını körükler. Asla savaşmazlar; barışı ve uyumu adilane yollarla sevgi ve güzellikle çözerler. Dengeli olma çabaları hak adalet isteklerinde çoğu zaman karar verememelerine veya karar vermekte güçlük çekmelerine neden olur. Terazi Burcu ikili ilişkileri, ortaklıkları ve evliliğin koşullarını irdeler; ilişkilerinde adil bir sevgi kurgusu güder.

            En büyük arzuları, sosyal birlikteliklerinde ve arkadaşlıklarında ahenk içerisinde sevgiyi yaşayabilmektir; bu nedenle dışa dönük bir yaşantı sürdürürler. Asla yalnız olmak istemez; her şeyi paylaşarak hayata geçirmek ister. Bu paylaşımcı yönleri birinin sürekli onları tamamlamasını arzulamalarına neden olur. Sanata düşkünlerdir ve güzel olan her şeye karşı ilgileri vardır. Dünyayı güzelleştirmek; sevgiyi paylaşmak ve yaymak yaşam hedefleridir.

            Teraziler moda, müzik, resim, hukuksal konular ve diplomasi gerektiren tüm alanlarda çok yeteneklidir. Bu alanları meslek olarak seçmeseler de hayatlarına bir şekilde dahil ederler.

            Terazi kadını flört etmeyi çok sever. Beğenilmek, ilgi görmek, peşinden koşulmak çok hoşuna gider. Cazibesini karşı cinsiyete zarifçe hissettirir. Bu tavrı sayesinde  arzuladığı ilişkileri kazanır. Bakımına ve görünümüne önem verir. Her daim zarif ve şık olmayı başarır.

            Terazi erkeği gerçek bir centilmendir. Kadın ruhundan iyi anlar, nazik ve anlayışlı tavırları ile tam bir salon erkeğidir. Birlikte olduğu kadının onunla hayat boyu flörtleşmeyi başarması gerekir. Kimi zaman sevgi dolu kimi zaman mesafeli oluşu ilişki içerisinde olduğu insanı üzebilir. Rahatına düşkünlüğü yüzünden para biriktirmeyi başaramaz. Sosyal hayatının zenginliği sayesinde ise ortamlarda aranan bir insandır.

 

Sevgili Terazilere hayat boyu onları mutlu edecek sevgiyi hissetmelerini diliyoruz.

 

AstroCadı