OĞLAK

OĞLAK BURCU (22 Aralık - 20 Ocak)

 

            Oğlak burcu kariyeri temsil eder; mitolojide tarım tanrısı ve bilgeliğiyle tanınan Satürn yönetici gezegenidir. Toprak elementi niteliğinde öncü burçtur.

            Güneş Oğlak Burcuna kış ekinoksu sonrası 22 Aralık’ta ilerler. Oğlak dönemi astrolojik açıdan artık çetin kış şartlarının tamamen etkisini gösterdiğini ve doğanın kendini bu zor şartlara karşı korumaya almasını, yaşam mücadelesi vermesini anlatır.

            Oğlaklar statü odaklıdır. Onlar hırslı, hedeflerine odaklı tavırlarıyla başarmalarına destek olmayan hiçbir şeyi hayatlarına dahil etmezler. Yaşam alanlarında kendi sistemlerini kurarlar ve asla bunun değiştirilmesine izin vermezler. Sorumluluk sahibi olurlar ve kariyer başarısı onların daima öncelikleridir.Duygusallığa asla izin vermezler bu nedenle  ikili ilişkiler onlar için bir kariyer anlamı taşır. Sabırlı, kendinden emin, yavaş adımlarla yol almayı severler. Kurumsal yönetim, politika ve tüm yönetim işleri bu burcun başarılı olduğu alanlardır.

            Geleneklere, göreneklere çok bağlıdırlar asla kurallara uymayan davranış tarzını benimsemezler. Sürekli gelecek kaygısı onların para biriktirmesini ve gereksiz harcamalardan kaçınmalarını sağlar. Hedeflerine ulaşmak için sanki hiç aceleleri yokmuş gibi kendilerinden emin sabırla azimle çalışarak, basamakları yavaş yavaş tırmanarak zirveye yerleşmeyi başarırlar.

            Oğlak kadını klasik güzelliğe sahip ve minyon yapılıdır. Çalışan Oğlakların iş kimlikleri hayatlarının ön planına yerleşir. Sevgiye ve sadakate çok değer verir. Kariyer hayatlarının ağır yükü nedeniyle genelde geç yaşta evlenir. Otoriter, kuralcı yapısı özgür ruhlu erkeklerin onlardan uzaklaşmasına neden olur. Evinin kadını olduğunda şirket yönetir edasıyla eşini ve çocuğunu disiplini altına almak ister.

            Oğlak erkeği genç yaşlarında olgun kadınlarla anlaşır. Kişilikleri oluştukça kendi yaşıtlarıyla daha iyi anlaşır. Duygularını paylaşmaktan asla hoşlanmaz. Karamsar yapısını aydınlatacak hoşgörülü enerjisi yüksek kadın onun kalbini kazanmayı başaracaktır. Evli Oğlak için aile kavramı çok değerlidir. Evliliğe zor karar verir ama eşine ve evladına güvenli, huzurlu, düzenli  koşullar oluşturmak idealidir.

 

Sevgili Oğlakların hedeflerine her daim ulaşmalarını diliyoruz.

 

AstroCadı