KOÇ

KOÇ (20 MART-20 NİSAN)

 

Koç, burçlar kuşağının başlangıcında yer alan burçtur. Mevsimsel olarak doğanın uyanışı ile ilkbaharın başlangıcının habercisidir. Yönetici gezegeni Eski Yunan Savaş Tanrısı Mars’tır.

Koç, cesareti, kendini ön plana almayı, sabırsızlığı, mücadele gücünü, öfkeyi, her şeyi yeniden başlatabilmeyi ve asla vazgeçmeme gücünü simgeler. Koç burcunun ateş grubunda olması onu öncü kılmakla birlikte renkli kişilik özellikleri taşımasını sağlar.

Güneş Koç’tayken doğanlar bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjiye sahip olurlar. Ruhsal ve fiziksel özellikleriyle dikkat çekerler. Sahip oldukları enerji sayesinde spor yapmasalar bile atletik bir duruş edinebilirler. Bununla birlikte hareketli yapıları yaralanmalara; devamında yara izlerine neden olabilir.

            Koç insanları ön planda olmayı sever; onların önüne geçen veya kendilerinden üstün gördükleri kişilerle birlikte olmaktan hoşlanmazlar. Zeka ve hızlı kavrama kabiliyeti herkesten önce olayları idrak edip harekete geçmelerini sağlar. İçten, dürüst ve direkt insanlardır. Dolandırmadan düşündüklerini ifade etmeleri çocuksu bir imaj sergilemelerine neden olur. Kolayca hiddetlenmeleri ve öfkelenmeleri kolayca başlarını derde sokmalarına neden olur. Yine de korkusuz ve cesur kişilikleri bu durumu önemsiz kılar.

            Mars’ın gücü yenilgiyi kabul etmelerini engeller. Onlara başarı sağlayan da yılmadan meydan okuyup savaşmaya devam etmeleridir.

            Koç kadını, çok hırslıdır. Cezbedici özelliğiyle de bilinen savaş tanrısı Mars, Koç kadınını para, mevki ve üne önem vermesinde etkilidir. İlişkilerini istedikleri şekilde yönlendirme arzuları uzun soluklu ilişkiler içerisinde bulunmalarını zorlaştırır. Renkli ve canlı yapılarını ilişkilerinde öne çıkarmakta başarılıdırlar. İlişkilerinde kıskanç olurlar.

            Koç erkeği, paranın gücünü sadece kendilerini üstün göstermek adına bir araç olarak gördükleri için para tutmakta güçlük çekerler. Onların gergin hareketli vücut dilleri karşı cinsiyet tarafından çekici bulunmalarına neden olur. Sıkılgan yapıları sürekli yeni bir ilişkinin heyecanını arzulamalarına sebep olur. Kendileri yenilik peşinde olsa da partnerlerini başkası ile paylaşmaktan hoşlanmazlar. Öfke ve şiddet ilişkilerinin bir parçasıdır.

 

Koç burçlarına hayatın her dalında önde bulunmalarını diliyoruz.

 

AstroCadı