İKİZLER

İKİZLER BURCU (21 Mayıs- 20 Haziran)

 

İkizler Burcu, meraklı tavırları ve hazır cevaplılığı ile parlak zekasini hemen yansıtan bir burçtur. Eski Yunan mitolojisinde haberleşme tanrısı olan Merkür yönetici gezegenidir. Oldukça hareketli, enerji dolu, çocuksu, espirili tavırlarıyla dikkat çekerler. Sabırsız ve sıkılgan yapıları nedeniyle bir şeye uzun süre odaklanmakta sıkıntı yaşarlar. İlişkilerinde olsun yaşadıkları yerde olsun her şeye karşı merak duymak ve bu merağın devamını getirip öğrendiklerini aktarmaya adamışlardır kendilerini. Bu özellikleri onlara doğuştan öğrenci ve öğretmen olma potansiyeli kazandırır.

Canlı ve hareketli yapıları onlara zeka ve hızlı düşünme imkanı tanır. Etraflarındaki kişilerde hayranlık uyandıran hazır cevaplılıkları da bu sayededir. Zeki ve çok yetenekli olmalarına rağmen sıkılgan olmaları onların bir işi uzun süre sürdürememelerine sebep olur. Alışverişlerinde dahi sıkılgan tavırları kendisini gösterir; çok beğenerek aldıkları eşyalardan ertesi gün sıkılabilirler. Arkadaşlığın onlar için çok önemli olması sebebiyle neşeli, eğlenceli buluşmaların aranan insanıdır. Sürekli iletişim halinde vakit geçirmek hayatlarının bir rutinidir.

Özgürlüğüne düşkün yapısı uzun süreli ilişkiler sürdürmekte sıkıntı yaşamalarına neden olur. Onlara ayak uydurmak çok zordur; değişken ve hareketli yapıları onları entellektüel kılar. Sürekli fikir değiştirmeleri ise güvenilirliklerini zedeler.

İkizler kadını, tutkulu duygusal ilişkilerden ziyade arkadaşlık yönleri güçlü basan entellektüel alanda aktive ilişkileri tercih eder. Çok konuşmayı sevdiği için onu dinlemekten sıkılmayacak bir erkeğe ihtiyaç duyar.

İkizler erkeği, gizemli, onu canlı tutan, özgürlüğünü kısıtlamayan ilişkileri tercih eder. Mantığın ilişkilerinde ön planda olması duygusal bağ kurmasına engeldir.

 

İkizlere hareketli ve keşif dolu hayatlarının devamını diliyoruz.

 

AstroCadı