Ürün sepete eklenmiştir.
Burçlar

KOÇ

KOÇ (20 MART-20 NİSAN)

Koç Burcu, burçlar kuşağının başlangıcında yer alır. Mevsimsel olarak doğanın uyanışı ile ilkbaharın başlangıcının habercisidir. Yönetici gezegeni Eski Yunan Savaş Tanrısı Mars’tır.

Koç Burcu, cesareti, ön planda olmayı, sabırsızlığı, mücadele gücünü, öfkeyi, her şeyi yeniden başlatabilmeyi ve asla vazgeçmeme gücünü simgeler. Koç Burcunun ateş grubunda olması onu öncü kılmakla birlikte renkli kişilik özellikleri taşımasını sağlar.

Güneş Koç Burcundayken doğanlar, bitmek bilmeyen bir enerjiye sahip olurlar. Ruhsal ve fiziksel özellikleriyle dikkat çekerler. Sahip oldukları enerji sayesinde spor yapmasalar bile atletik bir duruş edinebilirler. Bununla birlikte hareketli yapıları yaralanmalara; devamında yara izlerine neden olabilir.

Koç insanları ön planda olmayı sever; onların önüne geçen veya kendilerinden üstün gördükleri kişilerle birlikte olmaktan hoşlanmazlar. Zeka ve hızlı kavrama kabiliyetleri herkesten önce olayları idrak edip harekete geçmelerini sağlar. İçten, dürüst ve direkt insanlardır. Dolandırmadan düşündüklerini ifade etmeleri çocuksu bir imaj sergilemelerine neden olur. Yine de korkusuz ve cesur kişilikleri bu durumu önemsiz kılar.

Mars’ın gücü yenilgiyi kabul etmelerini engeller. Onlara başarı sağlayan da yılmadan meydan okuyup savaşmaya devam etmeleridir.

Koç Burcu kadını, çok hırslıdır. Cezbedici özelliğiyle de bilinen Savaş Tanrısı Mars, Koç kadınını para, mevki ve üne önem vermesinde etkilidir. İlişkilerini istedikleri şekilde yönlendirme arzuları uzun soluklu ilişkiler içerisinde bulunmalarını zorlaştırır. Renkli ve canlı yapılarını ilişkilerinde öne çıkarmakta başarılıdırlar. İlişkilerinde kıskanç olurlar.

Koç Burcu erkeği, paranın gücünü sadece kendilerini üstün göstermek adına bir araç olarak gördükleri için para tutmakta güçlük çekerler. Onların gergin hareketli vücut dilleri karşı cinsiyet tarafından çekici bulunmalarına neden olur. Sıkılgan yapıları sürekli yeni bir ilişkinin heyecanını arzulamalarına sebep olur. Kendileri yenilik peşinde olsa da partnerlerini başkası ile paylaşmaktan hoşlanmazlar. Öfke ve şiddet ilişkilerinin bir parçasıdır.

Koç Burçlarına hayatın her alanında önde bulunmalarını diliyoruz.

AstroCadı

BOĞA

BOĞA BURCU (20 Nisan-21 Mayıs)

BOĞA BURCU (20 Nisan-21 Mayıs)

Toprak grubuna mensup Boğa Burcu sabit burçlardan biridir. Bu nedenle güven duygusu, sadakat, kararlılık gibi özellikler bu burçta öne çıkar. Venüs yönetici gezegenidir bu nedenle aşk ve tutku gibi konular da Boğa Burcu için önem teşkil eder. Yöneticisinin Venüs oluşu bu burçlara mensup insanlara yaratıcılık ve doğal zenginlikleri takdir eden bir yapı kazandırır. Bu burcun insanı kararlı, sakin, dengeli tavırları ile karşısındakine huzur veren kişilerdir.

Boğa Burcuna mensup kişiler bulundukları ortamda hem maddi hem manevi açıdan denge sağlamayı başarırlar. Risk alıp kurulu düzeni bozmaktan da kaçınırlar. Yeniliğe alışmak onlar için güçtür.

Hayatlarının her alanında kendilerini güvence altına alma peşindedirler. Sakin tavırlarıyla tartışmalardan, huzursuzluk yaratacak her türlü konudan uzaklaşmayı tercih ederler. Başlarına gelen türlü acılara ve dertlere karşı büyük dayanma gücüne sahiptirler. Kaliteli ve güzel olandan hoşlanırlar. Hayatın tadını en iyi biçimde çıkarmak isterler. En lüks restaurantlarda yemek yemek, en pahalı giysileri giymek onların vazgeçilmezleridir. Sahip olma arzusu onların en büyük özellikleridir. Bu sahip olma arzuları ilişkilerinde partnerlerini aşırı kıskanmalarına yol açar. Sevdiklerini paylaşmayı öğrenmeleri gerekir. Para kazanmaya karşı doğal yetenekleri vardır. Ne işle uğraşırlarsa uğraşsınlar işin sonunda kazançlı olmayı başarırlar. Yaşam koşullarında rahatlığa önem verirler ve bundan ödün vermek istemezler.

Boğa Burcu kadını, Venüs’ün etkisiyle dikkat çekici güzelliğe sahip olur. İştahlı yapılarından dolayı kilo almaya yatkın yuvarlak hatları vardır. Dişilikleri ön plandadır. Aşk onun için çok değerlidir. Sevdiği adamla ilişkisinin sonsuza kadar sürmesini ister. Evcimen bir yapısı vardır. Ev kadını olmak; annelik onu mutlu eder.

Boğa Burcu erkeği, sadık bir dost, iyi bir eş, şefkatli bir babadır. Aşk konusunda güvenilir bir insandır. Sevdiği kadına masalımsı değil ama güven aşılayan bir ilişki sunar.

Güzel sesleri Boğa Burcuna mensup kişilerin en belirgin özelliğidir. Astrolojide duyu organlarını yönetirler.

Tat alma, dokunma, duyma, görme duyularının gelişmesi onlarda sanatsal yeteneğin, görsel sanatlara karşı duyarlılığın, ses yeteneğinin oluşmasında yardımcı olur. Bunun yanında iyi bir müzik dinleyicisi ve gurme olma potansiyeli taşır.

Sanata karşı duydukları ilgi yetenek olarak yansımasa da güzel olana karşı düşkünlükleri ve yatırım merakları sanat eseri toplayarak iyi bir koleksiyoner olmalarını sağlayabilir.

Sevgili Boğa Burçlarının huzurlarının hiç eksilmemesini diliyoruz.

AstroCadı

İKİZLER

İKİZLER BURCU (21 Mayıs- 20 Haziran)

İkizler Burcu, meraklı tavırları ve hazır cevaplılığı ile parlak zekasini hemen yansıtan bir burçtur. Eski Yunan mitolojisinde Haberleşme Tanrısı olan Merkür yönetici gezegenidir. Oldukça hareketli, enerji dolu, çocuksu, espirili tavırlarıyla dikkat çekerler. Sabırsız ve sıkılgan yapıları nedeniyle bir şeye uzun süre odaklanmakta sıkıntı yaşarlar.

İlişkilerinde olsun yaşadıkları yerde olsun her şeye karşı merak duymak ve bu merağın devamını getirip öğrendiklerini aktarmaya adamışlardır kendilerini. Bu özellikleri onlara doğuştan öğrenci ve öğretmen olma potansiyeli kazandırır.

Canlı ve hareketli yapıları onlara zeka ve hızlı düşünme imkanı tanır. Etraflarındaki kişilerde hayranlık uyandıran hazır cevaplılıkları da bu sayededir. Zeki ve çok yetenekli olmalarına rağmen sıkılgan olmaları onların bir işi uzun süre sürdürememelerine sebep olur. Alışverişlerinde dahi sıkılgan tavırları kendisini gösterir; çok beğenerek aldıkları eşyalardan ertesi gün sıkılabilirler. Arkadaşlığın onlar için çok önemli olması sebebiyle neşeli, eğlenceli buluşmaların aranan insanıdır. Sürekli iletişim halinde vakit geçirmek hayatlarının bir rutinidir.

Özgürlüğüne düşkün yapısı uzun süreli ilişkiler sürdürmekte sıkıntı yaşamalarına neden olur. Onlara ayak uydurmak çok zordur; değişken ve hareketli yapıları onları entellektüel kılar. Sürekli fikir değiştirmeleri ise güvenilirliklerini zedeler.

İkizler Burcu kadını, tutkulu duygusal ilişkilerden ziyade entellektüel yönü güçlü ilişkileri tercih eder. Çok konuşmayı sevdiği için onu dinlemekten sıkılmayacak bir erkeğe ihtiyaç duyar.

İkizler Burcu erkeği, gizemli, onu canlı tutan, özgürlüğünü kısıtlamayan ilişkileri tercih eder. Mantığın ilişkilerinde ön planda olması duygusal bağ kurmasına engeldir.

İkizler Burcuna hareketli ve keşif dolu hayatlarının devamını diliyoruz.

AstroCadı

YENGEÇ

YENGEÇ BURCU ( 21 Haziran -22 Temmuz )

Yengeç, anaçlığı, iç dünyamızdaki tatminsizlikleri ve aidiyet duygusunu temsil eder. Mitolojik yöneticisi Eski Yunan Av Tanrıçası Diana’dır. Su elementi niteliğindedir ve Ay yönetici gezegenidir.

21 Haziran’da Güneş Yengeç Burcuna ilerler ve yaz ekinoksuyla birlikte yaz mevsimini başlatır.

Yengeç Burcunun Ay yönetiminde olması içinde büyük hassassiyetler barındırmasına neden olur. Kendi iç dünyalarında yaşadıkları bu duyarlılık onları yaratıcı yönden güçlendirir. Ailelerine, geçmişlerine ve vatanlarına çok düşkün olurlar. Olaylar karşısında verdikleri fevri kararlarla tanınırlar. Yengeç hayvanının sert kabuğunu andıran bir koruma kalkanı oluştururlar kendilerine. Utangaçlıkları çoğu zaman içlerine kapanmalarına neden olur. Koruma kalkanını sadece çok güvendiklerine açarlar. Yengeçler sakin görüntülerinin yanında zengin bir hayal dünyasına sahiptirler. Hayal dünyaları ve duygusal hassasiyetlerindeki derinlik Yengeçleri melankolik kılar. Aileleri ve evleri hayatlarının en önemli parçasıdır. Anne figürü yaşam alanlarının odak noktasıdır. Geçmişleriyle yaşadıkları için güçlü bir hafızaları vardır. Çocukluk anılarını; özellikle anneleri ile gerçirmiş oldukları çocukluk anılarını asla unutmazlar. Geçmişle olan bağlarının çok güçlü olması tarih alanına, özellikle yaşadıkları toprağın tarihine veya köklerine düşkünlük göstergesidir. Koruma duygusu beslenme konusunda uzmanlaşmalarını sağlar.

Yengeç Burcu kadını, koruma güdüsünü ilişkisine çok fazla yansıtır. Sevgilisini çok kıskanır ama bunu ona sevgisini sunarak hissettirir. Bütün hayatını sevdiğine adama isteği ilişkisinde sadakatın çok önemli bir unsur olduğunun vurgusudur. Annelik ona çok yakışır. Anne olmasalar da yakın çevrelerine gösterdikleri anaç tavırları ile annelik duygusunu giderirler.

Yengeç Burcu erkeğinin kıskanç ve şüpheci tavrı ilişkisini zora sokabilir. Sevdiği kadınla duygusal bağ kurmayı; kendisine annesinin gösterdiği şefkati göstermesini arzular. Genellikle eğlenceli insanlarla ilişki içerisinde olmayı tercih ederler; çünkü ilişkideyken çıkaracağı huzursuzlukları dengeleyecek birine ihtiyaç duyarlar. Evlilik veya bağlılık onlar için önemli bir unsurdur. Evli Yengeçlerin mükemmel bir baba olacağına şüphe yoktur.

Sevgili Yengeçlere ömür boyu güven hissiyatlarını koruyabildikleri bir yaşam diliyoruz.

AstroCadı

ASLAN

ASLAN BURCU (22 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burçları Güneş’in güçlü yaşam enerjisini taşır. Yönetme, yaptıkları işlerle gururlanma, eğlencenin ve sanatın yaratıcı tarafı hep onların tarafındadır. Mitolojide Güneş Tanrısı Apollo yöneticisi olarak kabul görünür. Aslan Burcu kalbi temsil ettiği için aşk konusunda öne çıkar.

Güneş’in Aslan Burcuna yöneldiği 23 Temmuz tarihi, Güneş ışınlarının en kuvvetli hissedildiği sıcak yaz günleridir. Aslan Burçları, Güneş’in onlara verdiği enerjiyle Zodyak’a hükmetme eğilimindedirler; bu nedenle kibri ve gururuyla diğer burçların önüne geçer. En büyük arzuları, parlayıp göz önünde olmaktır. Burcun bu özellikleri onları oyunculuk, sahne sanatları, moda, mimarlık, tasarım gibi ön plana çıkabilecekleri alanlarda başarılı kılar. Dikkat çekici olma arzuları estetik kaygılarına da yansır. Her zaman parlak ve iddialı renkleri tercih ederler. Altın sarısı ve turuncu onların enerjilerini yansıtan renkler arasındadır. Ünlü tasarımcıların ürünlerini büyük paralar karşılığında edinmekten çekinmezler; elbette maddi güçleri elverdiği ölçüde. Göz önünde olma isteği ve arzusu onları abartılı ve şaşalı bir yaşam adına para harcamaya yöneltir.

Aslan Burcu kadını, güvenilir; kuvvetli; ne istediğini bilen erkekleri arar. Pratik zekaları onlara kararlılık ve istediklerini elde etme becerisi kazandırır. Gece hayatına ve lükse düşkünlüğü sorumluluklarını ihmal etmesine neden olabilir. Samimi ve dürüst olmaktan hoşlanır; ilişki içerisinde partnerinden de aynı davranışları bekler. Aşkını partnerine en güzel şekilde ifade eder ve onu şımartır. Eşlerinin sadakatine önem verir. Gururlu yapıları aldatıldıklarını hissettiklerinde onların bir pantere dönüşmesine neden olur. Anne olduklarında çocuklarını yaşamlarının merkezine alır ve bu rolü tutkuyla kucaklarlar.

Aslan Burcu erkeği, sevgilisinin ayaklarını yerden kesmeyi çok iyi becerir. Aslan Burcu sevgilisi olan kadın çok şanslıdır. Kahraman tavırları sayesinde kalbini çalamayacağı kadın yok gibidir. Aslan Burcu erkeğini öfkelendirmekten kaçının; kükrediklerinde yeri göğü inletirler. Birlikte olmayı tercih ettiği kadın; asil, sempatik, sadık ve itaatkar olmalıdır. Eşlerini çok sevmelerine rağmen küçük kaçamaklar yapmaktan kendilerini alamazlar. Evli Aslan erkekleri, çocuklarının gururlanacağı baba rolünü üstlenir ve bunda başarılı olurlar.

Sevgili Aslan Burçlarına hayatta istedikleri takdiri almalarını diliyoruz.

AstroCadı

BAŞAK

BAŞAK BURCU (23 Ağustos - 22 Eylül)

Zodyak sisteminin mükemmeliyetçi çocukları Başaklar ince eleyip sık dokuyan yapıları nedeniyle safiyet ve çalışkanlık ile öne çıkarlar. Yönetici gezegeni Merkür olsa da Altın Çağ Tanrısı Bakire Astraea Başak Burcu’nun en yaygın temsilleri arasındadır. Toprak elementinin niteliklerini taşıyan Başak Burcu da Bakire Astraea gibi hasat dönemine ve verimliliğe işaret eder.

23 Ağustos’ta Güneş’in Başak Burcuna ilerlemesi tatilin bitip; çalışıp üreterek kış mevsiminin zor koşullarına hazırlanma vaktinin geldiğinin habercisidir. Başak dönemi hasat zamanıdır; tarladaki başakların verim kalitesine göre ayrıştırılmasını anlatır. Bu koşullar Başaklara sabır, analitik zeka ve araştırmacı olma özellikleri sağlar. Aşırı detaycı olmaları ve titiz yapıları gereği eleştirel olsalar da; bu özellik onların uğraşlarında mükemmele yakın sonuç elde etmesini sağlar. Başarının çalışarak sorumluluklarını yerine getirerek elde edileceğine inanan Başakların aldıkları kararlar tamamen mantık çerçevesindedir; asla duyguları doğrultusunda karar vermezler. Bu durum ikili ilişkilerine de yansır; partnerlerinin zorluk çekmesine neden olabilir. Başaklar hastalık derecesinde titiz olabilirler. Sade ve detaycı yapıları yaşam tarzlarına yansır asla göz önünde olup dikkat çekmek istemezler, geri planda her şeyi mükemmele varan titizlikle hayata yansıtırlar.

Çok pratik ve becerikli kişilerdir. Titiz ve detaycı yapıları yavaş hareket etmelerine sebep olur. Kaos onlara göre değildir. Sabırla emek vermek mükemmele ulaşmak hayat felsefeleridir.

Başak Burcu kadını için ilişki ciddiye alınacak bir konudur bu nedenle farklı farklı ilişkiler deneyimlemek yerine bulundukları lişikiyi sürdürmeyi tercih ederler. Duygularını paylaşmaktan hoşlanmazlar. İlişkisini sabırla deneyimlemek aceleci kararlardan kaçınmak ister. Güven duygusunu para gücüne bağladıkları için menfaatleri doğrultusunda ilişki kurarlar. Evli başaklar mükemmel eş, mükemmel anne olmak için ailelerine kendilerini köle edebilirler.

Başak Burcu erkeği çalışıp emek vererek kurmuş olduğu ilişkileri tercih eder. Macera onların işi değildir. Akıl oyunlarında üstlerine yoktur. Onları anlayan eleştirel üsluplarını olgunlukla karşılayabilecek bir eşe ihtiyaç duyar. Paranın değerini fazlasıyla bilmeleri yüzünden ilişkilerinde partnerlerine karşı sergiledikleri cimri tavırları, onları çileden çıkarabilir.

Sevgili Başakların emeklerinin hayatları boyunca hak ettikleri değeri bulmasını diliyoruz.

AstroCadı

TERAZİ

TERAZİ BURCU (23 Eylül - 23 Ekim)

Bulundukları ortamın dengesini korumaya çalışan Terazi Burcu, adaleti, barışı, uyumu, evliliği, güzelliği ve estetiği temsil eder. Venüs yönetiminde hava grubu burcudur. Mitolojik yönetecisi Adalet Tanrıçası Atena’dır.

23 Eylül’de Güneş’in Terazi Burcuna ilerlemesiyle gece ve gündüz eşitliği sağlanır ve bize sonbaharı müjdeler. Terazi Burcu’nun denge arayışı hayatın her alanında ahengi bulma arzularını körükler. Asla savaşmazlar; barışı ve uyumu adilane yollarla sevgi ve güzellikle çözerler. Dengeli olma çabaları hak adalet isteklerinde çoğu zaman karar verememelerine veya karar vermekte güçlük çekmelerine neden olur. Terazi Burcu ikili ilişkileri, ortaklıkları ve evliliğin koşullarını irdeler; ilişkilerinde adil bir sevgi kurgusu güder.

En büyük arzuları, sosyal birlikteliklerinde ve arkadaşlıklarında ahenk içerisinde sevgiyi yaşayabilmektir; bu nedenle dışa dönük bir yaşantı sürdürürler. Asla yalnız olmak istemez; her şeyi paylaşarak hayata geçirmek ister. Bu paylaşımcı yönleri birinin sürekli onları tamamlamasını arzulamalarına neden olur. Sanata düşkünlerdir ve güzel olan her şeye karşı ilgileri vardır. Dünyayı güzelleştirmek; sevgiyi paylaşmak ve yaymak yaşam hedefleridir.

Teraziler moda, müzik, resim, hukuksal konular ve diplomasi gerektiren tüm alanlarda çok yeteneklidir. Bu alanları meslek olarak seçmeseler de hayatlarına bir şekilde dahil ederler.

Terazi Burcu kadını flört etmeyi çok sever. Beğenilmek, ilgi görmek, peşinden koşulmak çok hoşuna gider. Cazibesini karşı cinsiyete zarifçe hissettirir. Bu tavrı sayesinde arzuladığı ilişkileri kazanır. Bakımına ve görünümüne önem verir. Her daim zarif ve şık olmayı başarır.

Terazi Burcu erkeği gerçek bir centilmendir. Kadın ruhundan iyi anlar, nazik ve anlayışlı tavırları ile tam bir salon erkeğidir. Birlikte olduğu kadının onunla hayat boyu flörtleşmeyi başarması gerekir. Kimi zaman sevgi dolu kimi zaman mesafeli oluşu ilişki içerisinde olduğu insanı üzebilir. Rahatına düşkünlüğü yüzünden para biriktirmeyi başaramaz. Sosyal hayatının zenginliği sayesinde ortamlarda aranan bir insandır.

Sevgili Terazi Burcuna mensup kişilere hayat boyu onları mutlu edecek sevgiye sahip olmalarını diliyoruz.

AstroCadı

AKREP

AKREP BURCU (23 Ekim - 22 Kasım)

Yeraltı Tanrısı Pluton’un baskıcı gücü Akrep Burcuna kararlılık kazandırıp krizleri ve gizemleri çözmesinde yardımcı olur. Mistik olayların burcu olmasının dışında ölümü ve yeniden doğuşu temsil eder. Pluton keşfedilmeden önce astrologlar tarafından Mars gezegeninin Akrep Burcunu yönettiği kabul edilmekteydi. Sabit nitelikte olan bir su grubu burcudur.

23 Ekim’de sonbahar mevsimiyle başlayan Akrep dönemi yaşam döngüsündeki sürekliliği temsil eder: Sonbahar mevsiminde yapraklar sararıp toprağa dökülür; toprakla kaynaşır ve gübre haline gelir. Bahar mevsiminde yeni filizler ortaya çıkar; böylece yaşam döngüsünde süreklilik kazanılmış olur. Sonbaharın habercisi olduğu yaşamsal döngünün yansıması olan hüzün şairlerin şiirlerine, ressamların resimlerine bile konu olmuştur. Şairlerin sonhabarın habercisi olduğu aşk, tutku, acı dolu duyguları hüzünlü bir anlatıyla dile getirişi tesadüfi değildir.

Akrep Burçları ne kadar dışa dönük ve sosyal olsalar da gizemli yapıları kendilerine has bir dünya kurmaya iter onları. Derin duygular barındırırlar ve bunları paylaşmaktan asla hoşlanmazlar. Bakışları insanlar üzerinde büyük etkiler yaratır. Paylaşımcı olmasalar da arkadaşlarına hayatlarını ortak edebilirler. Rekabet içinde olmak yaşam enerjilerini güçlendirir. Onlara zarar verenlere karşı intikam duygusu beslerler. Oldukça güçlü sezgilere sahiptirler; aynı nedenle mistik konulara meraklıdırlar. Kıskançlıkları ile tanınırlar. Sahip olduklarını paylaşmaktan asla hoşlanmazlar. Bu özellikleriyle cerrahi; psikiyatri; yatırım; bankacılık; dedektiflik; madencilik gibi gizlilik ve güç kullanımı gerektiren meslek gruplarında Akrep Burcuna mensup kişiler başarı gösterir.

Akrep Burcu kadını aşk hayatını dolu dolu yaşamak ister. Tutkularını gizlemekte oldukça başarılıdır. Sergiledikleri gizemli tavırlarla dikkat çekerler. Delici bakışlarıyla karşı cinsiyeti cezbeder. Kurduğu ilişkilerde cinselliğin önemli bir yeri vardır. Akrep kadını kendinden üstün olduğuna inandığı erkeklerle beraber olmayı tercih eder.

Akrep Burcu erkeği kendine güvenir. Dondurucu bakışlarıyla pek çok kadının canını yakar ve onlarda derin izler yaratır. Akrep erkeğiyle yaşanan aşk yakıcı bir etkiye sahiptir. Cinsellik, ön plandadır. Kaba ve acımasız tavırlarını ne zaman ortaya çıkaracaklarını anlamak imkansızdır. İşine ve ailesine düşkün; paranın değerini bilir ve tutumlu olurlar.

Sevgili Akreplere hayatları süresince gizemli yapılarını koruyabilmelerini ve tutkularını aynı yoğunlukla yaşayabilmelerini diliyoruz.

AstroCadı

YAY

YAY BURCU (22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcu bilgeliği, macerayı, farklı kültürlere karşı merakı temsil eder. Yay Burcu ileriye bakabilen ufku açık; iyimser; herkese kalbinde yeri olan koca yürekli insandır. Tanrıların kralı Zeus Yay Burcunun yöneticisidir. Mitolojide Zeus iyimser tavırlarıyla bilindiği gibi maceracı ve uçarı yapısıyla da tanınır. Yay ateş elementi niteliğinde eril bir burçtur ve yönetici gezegeni Jüpiter’dir.

22 Kasım’da Güneş’in Yay Burcuna ilerlemesi kış mevsiminin başlangıcı sayılır. Yaylar neşeli, hevesli ve enerji dolu hareketleriyle bilinir. Hareketli ve meraklı yapıları ideallerinin peşinden koşmalarını, farklı kültürlere ve inançlara merak duymalarını, araştırmaya, öğrenmeye ilgi göstermelerini sağlar. Bazen bu iyimser meraklı yapıları onların içinden çıkmakta zorluk yaşadıkları durumlara yol açar. Geçmişle yaşamak istemezler daima geleceği düşünerek hareket etmek, ufukları açık kalsın isterler. Yayların doğuştan şanslı olduğu düşünülür. Koruyucu gezegeni Jüpiter’in iyicil şans ışığını taşırlar üzerlerinde. Yaşadıkları en zorlu koşullardan bile kısa zamanda düze çıkmaları onların ne kadar şanslı olduğunu gösterir.

Felsefe, akademi, yayın işi, yabancı dil öğrenimi, araştırma, rehberlik, hukuk, din adamlığı gibi alanlar onlar için kişiliklerine uygun, sürdürülebilir meslekler gruplarındandır.

Yay Burcu kadını hareketli yapısı ve rahat tavırları, gelişi güzel seçilmiş kıyafetleri ile bir tarz yaratır. Doğal güzelliğiyle dikkat çeker. Özgürlüklerini genç yaşta elde etmek ister. Gençliklerinde maceraperest ilişkiler kurma eğilimindedirler. Evlilik-annelik mefhumu ileri yaşlarında kendini gösterir. Dünya insanı olduklarını düşündükleri için sabit yaşam tarzı doğalarına aykırıdır.

Yay Burcu erkeği, spor yapmaktan çok keyif alır. Maceraperest yapısı evliliğe uygun değildir. Cana yakın sempatik tavırları ile kadınların göz bebeği olurlar. Özgürlüğünü kısıtlamayacağına inandığı bir kadınla evliliğe ikna olabilir. Çocuk sahibi oldukları takdirde çocuksu yapıları sayesinde evlatları ile iyi arkadaşlık kuracaktırlar.

Sevgili Yaylara her daim gezip dolaşarak hayata dair meraklarını gidermelerini sağlayacak bir yaşam diliyoruz.

AstroCadı

OĞLAK

OĞLAK BURCU (22 Aralık - 20 Ocak)

Oğlak Burcu kariyeri temsil eder; mitolojide bilgeliğiyle tanınan Tarım Tanrısı Satürn yönetici gezegenidir. Toprak elementi niteliğinde öncü bir burçtur.

Güneş Oğlak Burcuna kış ekinoksu sonrası 22 Aralık’ta ilerler. Oğlak dönemi astrolojik açıdan çetin kış şartlarının tamamen etkisini göstermeye başladığını ve doğanın kendini bu zor şartlara karşı korumaya almasını, yaşam mücadelesi vermesini anlatır. Oğlaklar statü odaklıdır. Onlar hırslı, hedeflerine odaklı tavırlarıyla başarmalarına destek olmayan hiçbir şeyi hayatlarına dahil etmez. Yaşam alanlarında kendi sistemlerini kurarlar ve asla bunun değiştirilmesine izin vermezler. Sorumluluk sahibi olurlar ve kariyer başarısı onların daima öncelikleridir.Duygusallığa asla izin vermezler bu nedenle ikili ilişkiler onlar için bir kariyer anlamı taşır. Sabırlı, kendinden emin, yavaş adımlarla yol almayı severler. Kurumsal yönetim, politika ve tüm yönetim işleri bu burcun başarılı olduğu alanlardır.

Geleneklere, göreneklere çok bağlıdırlar asla kurallara uymayan davranış tarzını benimsemezler. Sürekli gelecek kaygısı onların para biriktirmesini ve gereksiz harcamalardan kaçınmalarını sağlar. Hedeflerine ulaşmak için sanki hiç aceleleri yokmuş gibi kendilerinden emin sabırla azimle çalışarak, basamakları yavaş yavaş tırmanarak zirveye yerleşmeyi başarırlar.

Oğlak Burcu kadını klasik güzelliğe sahip ve minyon yapılıdır. Çalışan Oğlakların iş kimlikleri hayatlarının ön planına yerleşir. Sevgiye ve sadakate çok değer verir. Kariyer hayatlarının ağır yükü nedeniyle genelde geç yaşta evlenir. Otoriter, kuralcı yapısı özgür ruhlu erkeklerin onlardan uzaklaşmasına neden olur. Evinin kadını olduğunda şirket yönetir edasıyla eşini ve çocuğunu disiplini altına almak ister.

Oğlak Burcu erkeği genç ve olgun kadınlarla anlaşır. Kişilikleri oluştukça kendi yaşıtlarıyla daha iyi anlaşır. Duygularını paylaşmaktan asla hoşlanmaz. Karamsar yapısını aydınlatacak hoşgörülü, enerjisi yüksek bir kadın onun kalbini kazanmayı başaracaktır. Evli Oğlak için aile kavramı çok değerlidir. Evliliğe zor karar verir ama eşine ve evladına güvenli, huzurlu, düzenli koşullar oluşturmak idealidir.

Sevgili Oğlakların hedeflerine her daim ulaşmalarını diliyoruz.

AstroCadı

KOVA

KOVA BURCU (20 Ocak - 18 Şubat)

Kova Burçları, Zodyak’ın asi ve özgür tavırlarıyla bilinen bir burcudur. Sıra dışı tavırlara sahiptirler ve yaşamlarında bilinmeyeni hedeflerler. Mitolojide Kova Burcunun temsilcisi Tanrı Zeus’un aşkı Ganymedes’tir. Hava niteliğindeki Kova Burcunun modern astrolojideki yönetici gezegeni Uranüs’tür.

Kova dönemi, 20 Ocak’ta Güneş’in Kova Burcunda ilerlemesiyle başlar. Kovalar Zodyak’ın isyankar, devrimci kişileridir. Hem sosyal yaşantısını sürdürerek idealist entellektüel birliktelikler kurmak ister; hem de duygusal bağımlılıklardan uzak özgürlüklerini kısıtlamayan başına buyruk bir yaşam sürmeyi arzu ederler. İdealleri uğruna kendi bireyselliklerinden vazgeçer. İsyankar tavırları, haksızlığa karşı gelememelerine ve olaylar karşısında yıkıcı rol oynamalarına neden olabilir. An içerisinde değil; geleceği planlayarak yaşarlar.

İçerisinde fırtınalar kopan bir ruha sahiptir. Bu hareketli yapısı zeki olarak tanınmasını sağlar. Elektronik eşyalara olan merakları teknolojiyi yakından takip etmelerine veya bu konuda uzmanlaşmalarına neden olur.

Enerjik görünümlerinin yanında soğuk bir duruşu da vardır. Açık fikirli yapıları düşüncelerini özgürce paylaşamalarını sağlar. Ekip çalışması onların işidir. Genelde kulüplerde ve derneklerde çalışırlar.

Matematik ve sayılar onların uzmanlığıdır. İlişkilerde cinsellikten öte entellektüel birliktelikler hoşlarına gider. Zeki sosyal açıdan gelişmiş partnerler seçerler. Sıra dışı ve çılgın yapılarından anlaşılabileceği gibi ilişkilerini farklı yaşamaktan hoşlanırlar. İlişkilerindeki bu davranış modelleri ilişkiyi bağımlılık düzeyinde yaşamak isteyen kişilere ters gelebilir. Kelebek gibi özgür olma arzuları partnerlerini üzebilir.

Kova Burcu kadını marifetli, akıllı ve beceriklidir. Yakın ilişkiler içerisinde olmaktan keyif alır; ama ortada hiç bir neden yokken ortadan kaybolur ve yalnızlığı tercih eder. Bu davranışları kimine göre garip veya delicedir. Sevgilisi onun bu ruh halini çözebilirse hem bir sevgili hem de iyi bir arkadaş kazanacaktır. Evlilik ve anne olmak doğalarına aykırıdır.

Kova Burcu erkeği cinsellikten çok entellektüel anlamda onu doyuracak kadına ihtiyaç duyar. Evlilikten çok yasak ilişkiler tercihleridir. Kendine özgü cazibesi olan bu adamla sevgili kalmak karşı taraf için hem güç hem de keyifli olacaktır.

Sevgili Kovalara yaşamları boyunca kelebek gibi özgür kalacakları alanlar yaratbilmelerini diliyoruz.

AstroCadı

BALIK

BALIK BURCU (19 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcu, hayal dünyasının zenginliği ve aşka duyduğu inançla bilinir. Balık Burçlarının modern yöneticisi denizlerin efendisi Neptün; klasik yöneticisi ise Jüpiter’dir. Merhamet, fedakarlık, hayal dünyası, rüyalar, mistik ve ruhsal konular Balık Burcunun özelliklerindendir. Su elementine mensup olduğu için değişken niteliktedir.

Güneş’in Balık Burcuna yönelmesi yeni planlar oluşturmak; yeni bir doğuş yaşamak anlamına gelir. Balık dönemleri her şeyi olduğu gibi bırakabilme veya her şeyden vazgeçebilme hissiyatını barındırır.

Balık, burçlar aleminin en yaratıcı burcudur ama yeteneğini göstermekten hiç hoşlanmaz ve bu konuda tevazu gösterir. Bütün burçların karması olduğu için onu tanımlamak çok zordur. Sevgiye inanır ve ruhunun içerisinde yarım kalan sevgiyi tamamlamak için sürekli ruhsal arayışa geçer. Romantik yapısı partnerini mutlu eder. Karşısındaki kişinin arzusunu sünger gibi emdiği için empati yeteneği çok gelişmiştir. Sevgi için yaratılmış bu insanlar kırılacağını hissettiği an her şeyi bırakıp kaçabilir. Durgun ve huzur verici yapıları ne zaman nasıl tepki vereceklerinin ve dayanma sınırlarının anlaşılmasını engeller.

Okumaya ve yazmaya merakı olan Balık Burçları; yazar, ressam, şair, dansçı veya din adamı olabilir. Gözlerle ilişkilendirilen Balıklar görsel sanatlara karşı yeteneklidir; ayak koordinasyon kabiliyeti dans alanında kendisini gösterebilir.

Balık Burcu kadını durgun ve huzur vericidir. Duygularını anlatacak birine ihtiyaç duyar ve ağlamak onun en önemli rahatlama araçlarından biridir. Ürkek tavırlarının sebebi karşı cinsiyet tarafından tam çözülemeyebilir. İhtiyaç duyduğu sadece saf bir sevgi ile güven duygusudur. Gerçeklerle değil hayallerle yaşamayı sever.

Balık Burcu erkeği muhteşem bir aşıktır. Sevdiğine karşı duyarlı ve sevgi doludur. Partnerinin arzuları için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır. Evlilik onların doğasına çok uygundur. Sanki eşini mutlu etmek için bu dünyaya gelmiştir. Yalnız onu hissetmek ve kırmamak gerekir. Kırılgan yapısı nedeniyle kendini korumak adına beklenmedik bir anda her şeyi bırakarak kaçabilir.

Sevgili Balıklar hayallerini süsleyen sevgiyi daima yanlarında hissetsin.

AstroCadı