BOĞA

BOĞA  BURCU (20 Nisan-21 Mayıs)

 

Toprak grubuna mensup Boğa Burcu sabit burçlardan biridir. Bu nedenle güven duygusu, sadakat, kararlılık gibi özellikler bu burçta öne çıkar. Venüs yönetici gezegenidir bu nedenle aşk ve tutku gibi konular da Boğa Burcu için önem teşkil eder. Yöneticisinin Venüs oluşu bu burçlara mensup insanlara yaratıcılık ve doğal zenginlikleri takdir eden bir yapı kazandırır. Bu burcun insanı kararlı, sakin, dengeli tavırları ile karşısındakine huzur veren kişilerdir.

Boğalar bulundukları ortamda hem maddi hem manevi açıdan denge sağlamayı başarırlar. Risk alıp kurulu düzeni bozmaktan da kaçınırlar. Yeniliğe alışmak onlar için güçtür.

Hayatlarının her alanında kendilerini güvence altına alma peşindedirler. Sakin tavırlarıyla tartışmalardan, huzursuzluk yaratacak her türlü konudan uzaklaşmayı tercih ederler. Başlarına gelen türlü acılara ve dertlere karşı büyük dayanma gücüne sahiptirler. Kaliteli ve güzel olandan hoşlanırlar. Hayatın tadını en iyi biçimde çıkarmak isterler. En lüks restaurantlarda yemek yemek, en pahalı giysileri giymek onların vazgeçilmezleridir. Sahip olma arzusu onların en büyük özellikleridir. Bu sahip olma arzuları ilişkilerinde partnerlerini aşırı kıskanmalarına yol açar. Sevdiklerini paylaşmayı öğrenmeleri gerekir. Para kazanmaya karşı doğal yetenekleri vardır. Ne işle uğraşırlarsa uğraşsınlar işin sonunda kazançlı olmayı başarırlar. Yaşam koşullarında rahatlığa önem verirler ve bundan ödün vermek istemezler.

Boğa kadını, Venüs’ün etkisiyle dikkat çekici güzelliğe sahip olur. İştahlı yapılarından dolayı kilo almaya yatkın yuvarlak hatları vardır. Dişilikleri ön plandadır. Aşk onun için çok değerlidir. Sevdiği adamla ilişkisinin sonsuza kadar sürmesini ister. Evcimen bir yapısı vardır. Ev kadını olmak; annelik onu mutlu eder.

Boğa erkeği, sadık bir dost, iyi bir eş, şefkatli bir babadır. Aşk konusunda güvenilir bir insandır. Sevdiği kadına masalımsı değil ama güven aşılayan bir ilişki sunar.

Güzel sesleri Boğaların en belirgin özellikleridir. Astrolojide duyu organlarını yönetirler.

Tad alma, dokunma, duyma, görme duyularının gelişmesi onlarda sanatsal yeteneğin, görsel sanatlara karşı duyarlılığın, ses yeteneğinin oluşmasında yardımcı olur. Bunun yanında iyi bir müzik dinleyicisi ve gurme de olabilirler.

Sanata karşı duydukları ilgi yetenek olarak yansımasa da güzel olana karşı düşkünlük ve yatırım merakları sanat eseri toplayarak iyi bir koleksiyoner olmalarını sağlayabilir.

 

Sevgili Boğa burçlarının huzurları hiç eksilmemesini diliyoruz.

 

 

AstroCadı