BALIK

BALIK BURCU (19 Şubat - 20 Mart)

 

Balıklar, hayal dünyalarının zenginliği ve aşka duydukları inançla bilinirler. Balıkların modern yöneticisi denizlerin efendisi Neptün; klasik yöneticisi ise Jüpiter’dir. Merhamet, fedakarlık, hayal dünyası, rüyalar, mistik ve ruhsal konular Balık Burcunun alanlarıdır. Su elementine mensup olduğu için değişken niteliktedir.

Güneş’in Balık Burcuna yönelmesi bizlerin önümüzdeki dönemler için yeni planlar oluşturması; yeni bir doğuş yaşanması anlamına gelir. Balık dönemleri her şeyi olduğu gibi bırakabilme veya her şeyden vazgeçebilme hissiyatını barındırır.

Balıklar, burçlar aleminin en yaratıcı kişileridir ama yeteneklerini göstermekten hiç hoşlanmazlar ve bu konuda tevazu gösterirler. Bütün burçların karması gibi oldukları için onları tanımlamak çok zordur. Sevgiye inanırlar ve ruhlarının içerisinde yarım kalan sevgiyi tamamlamak için sürekli ruhsal arayışa geçerler. Romantik yapıları partnerlerini adeta mutlu etmek için yaratılmıştır. Karşılarındaki kişinin arzularını sünger gibi emdikleri için empati yetenekleri çok gelişmiştir. Sevgi için yaratılmış bu insanlar kırılacaklarını hissettikleri an her şeyi bırakıp kaçabilir. Durgun ve huzur verici yapıları ne zaman nasıl tepki vereceklerinin ve dayanma sınırlarının anlaşılmasını engeller.

Okumaya ve yazmaya merakı olan Balık Burçları; yazar, ressam, şair, dansçı veya din adamı olabilir. Gözlerle ilişkilendirilen Balıkların görsel sanatlara karşı yetenek ve yaratıcılığı vardır; ayak koordinasyonundaki kabiliyetleri dans alanında kendisini gösterebilir.

Balık kadını durgun ve huzur vericidir. Duygularını anlatacak birine ihtiyaç duyarlar ve ağlamak onun en önemli rahatlama araçlarından biridir. Ürkek tavırlarının sebebi karşı cinsiyet tarafından tam çözülemeyebilir. İhtiyaç duyduğu sadece saf bir sevgi ile güven duygusudur. Gerçeklerle değil hayallerle yaşamayı sever.

Balık erkeği muhteşem bir aşıktır. Sevdiğine karşı duyarlı ve sevgi doludur. Partnerinin arzuları için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır. Evlilik onların doğasına çok uygundur. Sanki eşini mutlu etmek için bu dünyaya gelmiştir. Sadece onu hissetmek ve kırmamak gerekiyor. Kırılmaya müsait olduğu için kendini korumak amaçlı hiç beklenmedik anda her şeyi bırakarak kaçabilir.

 

Sevgili Balıklar hayallerini süsleyen sevgiyi daima yanlarında hissetsinler.

 

AstroCadı