ASLAN

ASLAN BURCU (22 Temmuz - 22 Ağustos)

 

            Aslan Burçları Güneşin güçlü yaşam enerjisini taşır. Yönetme, yaptıkları işlerle gururlanma, eğlencenin ve sanatın yaratıcı tarafı hep onların tarafındadır. Mitolojide Güneş Tanrısı Apollo yöneticisi olarak kabul görür. Aslan Burcu vücutta kalbi temsil ettiği için aşk konusunda öne çıkarlar.

            Güneş’in Aslan Burcuna yöneldiği 23 Temmuz tarihi, Güneş ışınlarının en kuvvetli hissedildiği sıcak yaz günleridir. Aslan Burçları, Güneş’in onlara verdiği enerjiyle Zodyak’a hükmetme eğilimindedirler; bu nedenle kibri ve gururuyla diğer burçların önüne geçer. En büyük arzuları, parlayıp göz önünde olmaktır. Burcun bu özellikleri onları oyunculuk, sahne sanatları, moda, mimarlık, tasarım gibi ön plana çıkabilecekleri alanlarda başarılı kılar. Dikkat çekici olma arzuları estetik kaygılarına da yansır. Her zaman parlak ve iddialı renkleri tercih ederler. Altın sarısı ve turuncu onların enerjilerini yansıtan renkler arasındadır. Ünlü tasarımcıların ürünlerini büyük paralar karşılığında edinmekten çekinmezler; elbette maddi güçleri elverdiği ölçüde. Göz önünde olma isteği ve arzusu onları abartılı ve şaşalı bir yaşam adına para harcamaya yöneltir.

            Aslan kadını, güvenilir; kuvvetli; ne istediğini bilen erkekleri arar. Pratik zekaları onlara kararlılık ve istediklerini elde etme becerisi kazandırır. Gece hayatına ve lükse düşkünlüğü sorumluluklarını ihmal etmesine neden olabilir. Samimi ve dürüst olmaktan hoşlanır; ilişki içerisinde partnerinden de aynı davranışları bekler. Aşkını partnerine en güzel şekilde ifade eder ve onu şımartır. Eşlerinin sadakatine önem verir. Gururlu yapıları aldatıldıklarını hissettiklerinde onları bir pantere dönüştürür. Anne olduklarında çocuklarını yaşamlarının merkezine alır ve bu rolü tutkuyla kucaklarlar.

            Aslan erkeği, sevgilisinin ayaklarını yerden kesmeyi çok iyi becerir. Aslan Burcu bir sevgilisi olan kadın çok şanslıdır. Kahraman tavırları sayesinde kalbini çalamayacağı kadın yok gibidir. Aslan Burcu erkeğini öfkelendirmekten kaçının; kükrediklerinde yeri göğü inletirler. Birlikte olmayı tercih ettiği kadın; asil, sempatik, sadık ve itaatkar olmalıdır. Eşlerini çok sevmelerine rağmen küçük kaçamaklar yapmaktan kendilerini alamazlar. Evli Aslan erkekleri, çocuklarının gururlanacağı baba rolünü üstlenir ve bunda başarılı olurlar.

 

Sevgili Aslan Burçlarına hayatlarında istedikleri takdiri almalarını diliyoruz.

 

AstroCadı