AKREP

AKREP BURCU (23 Ekim - 22 Kasım)

 

            Yeraltı Tanrısı Pluton’un baskıcı gücü Akrep Burcuna kararlılık gösterip krizleri ve gizemleri çözmesinde yardımcı olur. Mistik olayların burcu olmasının dışında ölümü ve yeniden doğuşu temsil eder. Pluton keşfedilmeden önce astrologlar tarafından Mars gezegeninin Akrep Burcunu yönettiği kabul edilmektedir. Sabit nitelikte olan bir su grubu burcudur,

            23 Ekim’de başlayan Akrep dönemi sonbahar mevsimiyle yaşam döngüsündeki sürekliliği temsil eder: Sonbahar mevsiminde yapraklar sararıp toprağa dökülür;  toprakla kaynaşır ve gübre haline gelir. Bahar mevsiminde yeni filizler ortaya çıkar; böylece yaşam döngüsünde süreklilik kazanılmış olur. Sonbaharın habercisi olduğu yaşamsal döngünün yansıması olan hüzün şairlerin şiirlerine, ressamların resimlerine bile konu olmuştur. Şairlerin sonhabarın habercisi olduğu aşk, tutku, acı dolu duyguları hüzünlü bir anlatıyla dile getirişi tesadüfi değildir.

            Akrep burçları ne kadar dışa dönük ve sosyal olsalar da gizemli yapıları kendilerine has bir dünya kurmaya iter onları. Derin duygular barındırırlar ve bunları paylaşmaktan asla hoşlanmazlar. Bakışları insanlar üzerinde büyük etkiler yaratır.

            Paylaşımcı olmasalar da arkadaşlarına hayatlarını ortak edebilirler. Rekabet içinde olmak yaşam enerjilerini güçlendirir. Onlara zarar verenlere karşı intikam duyguları beslerler.

            Oldukça güçlü sezgilere sahiptirler; aynı nedenle mistik konulara meraklıdırlar. Kıskançlıkları ile tanınırlar. Sahip olduklarını paylaşmaktan asla hoşlanmazlar. Bu özellikleriyle cerrahi; psikiyatri; yatırım; bankacılık; dedektiflik; madencilik gibi  gizlilik ve güç kullanımı gerektiren meslek gruplarında Akrepler başarı gösterir.

            Akrep kadını aşk hayatını dolu dolu yaşamak ister. Tutkularını gizlemekte oldukça başarılıdır. Sergiledikleri gizemli tavırlarla dikkat çekerler. Delici bakışlarıyla karşı cinsiyeti cezbeder. Kurduğu ilişkilerde cinselliğin önemli bir yeri vardır. Akrep kadını kendinden üstün olduğuna inandığı erkeklerle beraber olmayı tercih eder.

            Akrep erkeği kendine güvenir. Dondurucu bakışlarıyla pek çok kadının canını yakar ve onlarda derin izler yaratır. Akrep erkeğiyle yaşanan aşk yakıcı bir etkiye sahiptir. Cinsellik, ön plandadır. Kaba ve acımasız tavırlarını ne zaman ortaya çıkaracaklarını anlamak imkansızdır. İşine ve ailesine düşkün; paranın değerini bilir ve tutumlu olurlar.

 

Sevgili Akreplere hayatları süresince gizemli yapılarını koruyabilmeyi ve tutkularını aynı yoğunlukla yaşayabilmeyi diliyoruz.

 

AstroCadı